≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

POZVÁNKA NA BEZPLATNÝ SEMINÁŘ: DOTAČNÍ PROGRAMY PRO PODNIKATELE v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace

zveme Vás na seminář  Dotační programy pro podnikatele v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace.

Termín: 29. 11. 2023 od 9:00 do 13:00 hod.

Místo: Tereziny lázně Dubí, a.s., Lázeňská 21, 417 01 Dubí , společenský sál

Registrace na info@ohkteplice.cz

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo 30.11.2023 možnost využití tří voucherů z Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027. Podnikatelé Ústeckého kraje budou moci žádat o Voucher pro rozvoj podnikání, Inovační voucher a Digitální voucher. Vouchery nejsou standardními poukázkami, ale jde o speciální dotační programy 100 % hrazené z prostředků Evropské Unie určené na úhradu nákladů spojených s podporovanými aktivitami. O dotace bude možné žádat od 15. ledna 2024 do 30. září 2024

Voucher pro rozvoj podnikání je určen na podporu vzniku nových nebo rozvoj stávajících podnikatelských záměrů a podnikatelských aktivit. Předmětem podpory jsou především výdaje na zahájení nebo rozšíření výroby nebo poskytovaných služeb a zlepšení fungování malých a středních podniků. Na program je celkově vyčleněno 100 186 915 korun. 


Cílem inovačního voucheru je podpořit inovační potenciál malých a středních podniků. Podpora je zaměřena především na vývoj, testování a tvorbu nových produktů a zlepšování funkčnosti stávajících produktů a pořízení výrobních zařízení související s inovovaným produktem. Podporovanou aktivitou je také nákup služeb, které žadatel potřebuje pro své inovační aktivity. Zároveň lze podpořit i tvorbu účelových pracovních míst v oblasti inovací. Na tento typ voucheru je alokováno 20 000 000 korun. 


Digitální voucher je zaměřen na aktivity spojené s digitální transformací malých a středních podniků. Podpora zahrnuje především pořízení digitálních technologií a služeb nebo automatizaci procesů. Celkový objem finančních prostředků na dotační program činí 20 000 000 korun. 

Podrobnosti k programu semináře najdete v přiložené pozvánce

Copyright © 2023 OHK Teplice