≡≡ MENU

HLAVNÍ MENU

Mladí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své odborné dovednosti.

Dne 2. března 2018 Střední škola stavební a strojní, Teplice na svém odloučeném pracovišti v Krupce, které se zaměřuje na výuku strojírenských a elektrotechnických oborů, uspořádala regionální kolo soutěže Kovo – Junior v rámci oborových soutěží České ručičky. Do regionálního kola soutěže se nominovalo dvanáct soutěžících, jedenáct žáků a jedna žákyně učebního oboru Obráběč kovů ze šesti škol Ústeckého kraje, kteří prošli koly školními.

Cílem soutěže bylo porovnat úroveň žáků z různých škol a kvalifikovat dva nejlepší do celostátního kola konaného 18. dubna 2018 ve Žďáru nad Sázavou. Úkolem soutěžících bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace a provést měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti. Soutěž proběhla plně v duchu fair play a v přátelské atmosféře naplněné zdravou soutěživostí účastníků. Po velkém nasazení všech soutěžících určila nestranná komise složená z odborných rozhodčích zúčastněných škol konečné pořadí. K velké radosti pořádajících byla první dvě místa obsazena soutěžícími z teplické školy. 2. místo obsadila žákyně, která se tak tímto stala nejlepší mladou obráběčkou kovů v kraji a je zářným důkazem, že i jemné ženy mohou studovat řemeslný obor s perfektními výsledky a s úsměvem. Vzhledem k pravidlům soutěže však do celostátního kola bude vítěze soutěže doprovázet soutěžící umístěný na třetím místě ze SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín.

Všichni soutěžící byli za odvedené výkony odměněni opravdu hodnotnými cenami věnovanými pořádající školou a partnery školy firmami Prodeco a.s., Mahr spol. s r.o. a Sorting – Solution spol. s r.o.

 

Copyright © 2018 OHK Teplice